O czym mogą świadczyć takie upławy?

Dzień dobry, Dziś jest 26.11 Od 17 listopada występuje u mnie brązowy śluz. Ostatni okres zaczął mi się 10.11 w odpowiednim czasie. 23.11 robiłam test ciążowy i wyszedł negatywny. U ginekologa byłam również 23.11 ale powiedział ze wsYtko jest w porządku a ostatnie badanie miałam w lipcu. O czym mogą świadczyć takie upławy? Czy to normalne? Dodam ze tuż przed miesiączka uprawialismy seks z moim chłopakiem bez prezerwatywy ale nie doszedł we mnie

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brązowe plamienie nie zawsze świadczy o ciąży, co w Pani przypadku potwierdza test ciążowy.

Natomiast takie upławy mogą świadczyć o stanach zapalnych, zmianach (mięśniaki, polipy) w drogach rodnych czy zaburzeniach hormonalnych. W tym ostatnim przypadku plamienie w kolorze brązowym pojawia się około 15. dnia cyklu i wskazuje na tzw. niedomogę lutealną, czyli niedobór progesteronu. Szczegółowo omawia ten temat nasz artykuł, proszę się z nim zapoznać: https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie.

Niewykluczone, że brązowe plamienia oznaczały owulację, natomiast trudno ustalić to bez badań. Proszę obserwować swój organizm w kolejnym cyklu i jeżeli dolegliwości pojawią się ponownie, to wskazana byłaby wizyta u ginekologa.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszego eksperta na podobne pytania, być może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowy-sluz-co-moze-oznaczac oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-brazowy-sluz-ktory-po-dwoch-dniach-zmienil-sie-w-czerwony.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.