Co oznacza takie określenie w opisie wątroby?

Co oznacza powieszona wątroba o wzmożonej echogenicznosci jak w stluszczeniu? Alt 49 Asp 26. Czy to groźne? Co zrobić, żeby wyniki wróciły na właściwe tory?

Należy ustalić etiologię stłuszczenia (niealkoholowe lub na tle stosowania leków, bądź nadużywania alkoholu). Sugeruję wizytę w poradni hepatologicznej. Najczęściej stłuszczenie niealkoholowe współtowarzyszy otyłości, cukrzycy typu 2, PCOS, bądź zaburzeniom pracy tarczycy. Leczenie zwykle należy rozpocząć od zmiany nawyków żywieniowych, zwiększenia aktywności fizycznej i redukcji masy ciała.