Co oznacza wklęsły dołek z prawej strony na twarzy?

Od kilku tyg.z prawej strony na twarzy (okolice policzka juz za linią szczęki) zrobił mi się wklęsły dołek (średnica jakiś 1cm), co to może być? Dodam, że jakieś 2-3 lata wstecz w wewnątrz na podniebieniu miękkim, jakby kawałek za 8 górną prawą wyczułam jakiś guzek. Byłam u chirurga szczękowego, laryngologa i mówią, że to raczej kość, choć wyczuwa się na tym jakąś jakby narośl (podskórną). Do tego powiększone węzły chłonne szyjne z prawej strony, żuchwowe. Nie wiem czy ma to ze sobą coś wspólneg

Witam
Bez diagnostyki nie da się odpowiedzieć.
Potrzebne jest rtg panoramiczne, TK głowy a może i rezonans.
Badanie przedmiotowe i podmiotowe, badania krwi itd.
Myślę, że nie ma w ogóle co podejmować się oceny sytuacji na portalu. To kwestia bardzo indywidualna i oby nie poważna w sensie schorzenia. Może to być albo "naturalna budowa anatomiczna" , ale równie dobrze z Pani opisu zupełnie coś innego i to znacznie poważniejszego.
Po prostu musi Pani uparcie szukać specjalisty, który dokona odpowiednich badań by to "coś" zdiagnozować.
:-)
Pozdrawiam i powodzenia.
lek stom Bartosz Niedziółka
www.extra-dent.pl
www.doktorbart.pl