Co oznacza wynik badania klatki piersiowej 33-latki?

Otrzymałam dziś wyniki badań i był opis taki,,,Wzmozony rysunek śródmiąższowy w dolnym polu płuca prawego duże okolooskrzelowe zagęszczenia zapalne. Wnęki obficiej wypełnione.Serce powiększone.Przepona o gładkich obrysach.,, Co to może byc jakie jest leczenie.

Lek. Paweł Szadkowski

Z takim wynikiem musi się Pani udać do lekarza, leczenie zależy od Pani objawów, dolegliwości. Opis wskazuje na stan zapalny, wymaga Pani zbadania.