Co oznacza wynik badania kręgosłupa?

syn9lat.BoleOdcinkaLedzwiowegoKregoslupa.Bol pojawia sie po aktywnosci fizycznej.rezonans:badanie w zakresie od th9 do kosci krzyzowej.splycona fizjologiczna lordoza ledzwiowa. L2/L3/L4-:niewielkie,uogolnione uwypuklenie krazkow(bulging)z modelowaniem worka oponowego I nieznacznym ograniczeniem otworow m-kregowych.L4/L5:niewielkie dokanalowe nieznacznie asymetryczne na strone prawa uwypuklenia krazka z dyskretna impresja na worek oponowy I czesciowym ograniczeniem otworow m-kreg.co to znaczy?

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, przy znacznych dolegliwościach bólowych wskazana jest konsultacja bezpośrednia z neurochirurgiem - możliwe wówczas podjęcie decyzji o formie leczenia.

pozdrawiam,
lek. A. Witkowska