Co oznacza wynik badania MR odcinka lędźwiowego?

Mam pytanie odnosnie wyniku z MR odcinka ledzwiowego. Chcialbym sie dowiedziec co oznaczaja te wszystkie oznaczenia.. Opis nastepujacy; splycona fizjologiczna lordoza,poziome ustawienie kosci krzyzowej,guzki Shmorla trzonów pogranicznych Th/L, na poziomie L4/L5 tylna protuzja krążka m-kr,ktory wpuklajac sie dokanalowo modeluje powierzchnie worka oponowego. Obnizenie wysokosci, dehydracja oraz uszkodzenie pieescienia wloknistego L5/S1. Kanaly korzeniowe zwezone,podejrzenie torbiela msziowki 7mm.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna łączna ocena powyzszego badańia z bezpośrednim badaniem lekarskim, proponuje udac sie do lekarza zlecającego powyzsze badanie.