Co oznacza wynik badania RTG stopy u 20-latka?

Witam, Mam problem ze stawem pierwszej kości śródstopia (na podbiciu). 6 dni temu ukończyłem ultramaraton 75km i standardowo stopy były opuchnięte. Dodam, że nie wystąpił żaden uraz. Z jednej stopy opuchlizna zeszła prawidłowo natomiast na lewej utrzymuje się nadal. Podczas zginania palcy czuje wyraźnie ‚chrobotanie’. Podczas dotykania tego stawu tez mam wrażenie jakby coś przeskakiwało. Ponadto cały czas ruch palców jest stałe ograniczona. Lekarz pierwszego kontaktu na konsultacji stwierdził, ze ‚coś mu się nie podoba ale nie jest w stanie powiedzieć co to’ oraz wypisał skierowanie do ortopedy. Nie miałem zrobionego RTG. Proszę o pomoc, czy próbować się dostac prywatnie do ortopedy (kolejki na NFZ są niesamowicie długie) czy tego typu dolegliwości powinny ustąpić samoistnie z czasem. Z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Michał Lenard

Sugeruję wykonać zdjęcie RTG stopy mimo braku urazu (możliwe tzw. złamanie zmęczeniowe) i w miarę możliwości jak najszybciej skonsultować się z ortopedą. Pozdrawiam!