Co oznacza wynik badania tarczycy w 3 trymestrze ciąży?

Tarczyca w 3 trymestrze ciąży Witam, jestem w 31 tygodniu ciąży i wyniki następujące, tsh- 1,3100 FT4- 1,04 FT3 nie zostało zlecone. Tarczyce mam bardzo mała i przed ciążą sobie radziła. Czy te wyniki są prawidłowe?

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała pani jednostek, ani norm laboratorium, ale ogólnie interpretując wynik są prawidłowe i nie ma powodów do większego niepokoju. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem prowadzącym.