Co oznacza wynik CIN III w cytologii?

Witam czy moze mi ktos wylumaczyc skąd sie u mni pojawił CIN III .W swoi zyciu miałam tylko jednego partner od 27 lat urodziłam troje dzieci cytologie zawsze mialam dobrą a tu nagle CIN III .Moja pani doktor powiedziala ze to przez wirus HPV ale przez tyle lat nic nigd g by niewykazaly zadbe badania ?W wyniku cytologicznym niema wzmianki o jakims wirusie tylko HASIL /CIN III .Prosze o wytlumaczenie

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza diagnostyka kolposkopia i lub oznaczenie HPV dna