Co oznacza wynik MR głowy i pnia mózgu?

Wynik rezonansu głowy i pnia mózgu - wszystko prawidłowe, bez zmian patologicznych. Wykryto masywne, okrężne zgrubienia śluzówek lewej zatoki klinowej - cechy przerostu migdałka gardłowego. Czy to jest coś poważnego ? Na rezonans zostałam skierowana przez neurologa bo miałam częste zawroty głowy i błyski przed oczami.

Opis wskazuje na przebyte zapalenia zatoki klinowej, które spowodowały zmiany w błonie śluzowej oraz przerost migdałka gardłowego. Co do konieczności leczenia decydujący jest wywiad i dolegliwości pacjenta. Wynik należy skonsultować z lekarzem zlecającym badanie.