Wynik rezonansu magnetycznego głowy z kontrastem

Rezonans Magnetyczny głowy z kontrastem. Tkanki mózgu i móżdżka o typowej strukturze i sygnale, bez zmian ogniskowych. Nie stwierdza się ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego. Układ komorowy nieposzerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. Prawa zatoka szczękowa hypoplastyczna, z przyściennymi zgrubieniami śluzówki gr. do 3,5 mm. Drobne zgrubienie śluzówki do 2 mm w lewej zatoce szczękowej. Zatoki klinowe i czołowe powietrzne.Lewoboczne skrzywienie przegrody nosowej.Czy to coś poważnego?

Wynik nie wskazuje na nic poważnego. Należy jednak zgłosić się do laryngologa. Wynik każdego badania zawsze interpretuje się w kontekście zgłaszanych objawów i wyniku badania pacjenta.