Co oznacza wynik MR kręgosłupa kobiety w wieku 30 lat?

Witam proszę o interpretację wyniku MRI kręgosłupa l-s W obrębie kości krzyżowej - w masie bocznej prawej sąsiedztwie otworu międzykręgowego widoczne ognisko podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych i w sekwencji STIR , hyperintensywne w obrazach T1 zależnych: wymiary ogniska 19x15cm. Charakter ogniska niejednoznaczny - wskazane wykonanie badania scyntrygraficznego koścca w celu weryfikacji aktywności ogniska. Nie stwierdza się patologicznych ognisk obrzęku szpiku.

Lek. Michał Lenard

Badanie wskazuje na obecność zmiany w kości krzyżowej, jednak na jego podstawie nie można stwierdzić, czym ta zmiana jest. Konieczne będzie dodatkowe badanie. Wynik MRI wraz z opisem powinien ocenić lekarz zlecający badanie, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!