Mężczyzna , 33 lata Miesiąc po operacji przepukliny pachwinowej z uzyciem siatki (lichteinstein) po dluzszych chodzeniu, czasami po dluzszym lezeniu na boku(na stronie nieoperowanej) lub po zalozeniu spodni, skarpetek (czyli jakis wiekszych ruchach nogami) odczuwam kilka godzin dyskomfort przypominajacy ten przed operacja. Nie jest to bol ale niewazne w jakiej pozycji leze a cos mi przeszkasza. Jakbym mial ciagle lekko napiete miesnie, ciezko mi okreslic to uczucie nawet. Czy to normalne ?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.
  • Przepuklina pachwinowaPrzepuklina brzuszna to nieprawidłowe przesunięcie się narządów wewnętrznych lub ich części w miejsca, w których nie powinny się znajdować, czyli poza zakres jamy brzusznej. Jedną z najczęściej spotykanych odmian przepuklin brzusznych jest przepuklina pachwinowa.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: