Co oznaczają problemy oddechowe po wstawieniu bajpasów?

Mężczyzna 64 lata, 10 dni po operacji wystawienia bajpasow ma bardzo duże problemy oddechowe. Bardzo sie męczy nawet mówiąc.Chodzi z balkonikiem ledwie parę kroków. Nic sie nie poprawia.Palił całe zycie, kilka lat temu rzucil. Zdiagnozowana niewielka rozedma.Czy te problemy z plucami miną? Czy taka sytuacja jest normalna?

W razie ostrych dolegliwości należy wezwać pogotowie. Planowo konieczna jest wizyta u kardiologa celem oceny stanu klinicznego - częste przyczyny takiego stanu to - słaba morfologia (krew), płyn w worku osierdziowym (echo serca), zaburzenia rytmu (ekg), są też inne - stąd konieczna wizyta u lekarza specjalisty.
Serdecznie pozdrawiam.