Co oznaczają pseudo-polipowate zgrubienia śluzówki objętych badaniem częściach obu zatok szczękowych?

Wynik tomografii komputerowej głowy córki 10 lat: "Pseudo-polipowate zgrubienia śluzówki objętych badaniem częściach obu zatok szczękowych. Obustronnie częściowo bezpowietrzne struktury piramid kości skroniowych w tym jamy bębenkowe." Co to znaczy? Jesteśmy zapisani do laryngologa w następnym miesięcy. Czy nie za długo czekać? Czy nie jest niebezpiecznym zwlekanie?

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie są objawy u dziecka ? Sadze ze wskazana jest szybsza wizyta u laryngologa