Co oznaczają te pęknięcia paznokcia?

Na jednym z moich paznokci w pionowej linii pojawiły się poprzeczne pęknięcia czy rozdwojenie paznokcia i wyrasta to prosto z macierzy, czym to może być?
KOBIETA, 19 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią uszkodzenia paznokcia mogą być wynikiem urazów, braku odpowiednich składników odżywczych (np. biotyny, cynku), chorób skórnych, czy infekcji o podłożu grzybiczym.

Zalecamy, aby udała się Pani do odpowiedniego specjalisty, takiego jak podolog, który oceni zmianę i zaplanuje dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-zrobic-przy-uszkodzeniu-paznokcia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.