Co oznaczają wyniki badań 23-latki?

Dzień dobry. Ginekolog kazał mi zrobić badania krwi na FSH, estradiol, LH wyniki są następujące: LH 11 11 mIU/ml fazy: folikularna 1.8-11.78; owulacyjna 7.59-89.08, lutealna 0.56-14 metoda CMIA, FSH 2.31 mIU/ml faza: folikularna 3.03-8.08 owulacyjna 2.55-16.7, lutealna 1.38-5.47 ESTRADIOL 404 pmol/l fazy: folikularna 77-921 owulacyjna 139-2382, lutealna 77-1145. Jak to interpretować i co to może znaczyć? Mam problem z miesiączkami, zostały wykluczone problemy z tarczycą, Zespołem policystycznych jajników, hiperprolaktynemią… Podczas badania byłam w 43 dniu cyklu. Mam 23 lata i boję się, że to może być już przedwczesne wygasanie czynności jajników. Proszę o pomoc w interpretacji. Wizytę u lekarza mam dopiero za 3 tyg.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.