Co oznaczają wyniki USG w 12 tygodniu ciąży?
Witam, mam 31 lat i jestem w 12 Tc. dziś byłam na USG, lekarz stwierdził brak kości nosowej /hypoplastyczna. CRL 63,9mm, NT 1,1mm, reszta w normie. Wynik pappa za tydzień. Co to oznacza? Proszę o wyjaśnienie.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Brak kości nosowej oznacza zwiększone ryzyko (ale nie pewność) wrodzonych wad genetycznych u płodu, m. in. zespołu Downa. Należy z wynikiem testu PAPPA udać się do ginekologa prowadzącego ciążę, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!