Co powinna zrobić osoba, która szybko czerwieni się na twarzy?

Witam, mam 21 lat, od jakiegoś czasu mam taki problem że bardzo łatwo czerwienie się na twarzy, wcześniej zdarzało sie to tylko po alkoholu, od kilku miesięcy nie pije, jednak teraz wystarczy że lekko dotknę twarzy i robi się w tym miejscu czerwona, tak samo szyja i barki, dziś pograłem chwile w piłke, byłem po meczu czerwony jak burak, wcześniej mi się to nie zdarzało po wysiłku fizycznym, ogólnie mam dosyć wysokie ciśnienie i nerwice.

Dzień dobry, warto skonsultować się z dermatologiem. Jeżeli on wykluczy choroby skóry, należy problemu szukać w wysokim ściśnienia. Tak naprawdę problem natury emocjonalnej można diagnozować dopiero wtedy gdy wszystkie medyczne przyczyny zostaną wykluczone.
Pozdrawiam A. Pacia

Proszę skonsultować sie u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej i po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze terapię lekową i zabiegową.

Najczęściej przy rumieniu stosuje się zabiegi laserowe.