Co powoduje swędzenie ciała i bąble?

Moją dolegliwością jest swędzenie mojego ciała. W pracy(chłodne temperatury) otaczało mnie pełno kurzu. Myślałem że to jest powodem ale zmieniłem pracę i nic nie pomogło. Zmieniłem płyny do kąpieli prania. Nie udało mi się zaobserwować kiedy występuje i w jakich okolicznościach. Wyskoczy i po kilku h czy po dniu znika. Miejsca swędzenia są czasem widoczne kropkami kaszą a czasem bąblami jak po pokrzywie. Jeśli ktoś by mógł doradzić pomóc więcej niż słowa proszę udać się do lekarza.

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy wskazują na pokrzywkę, często nie udaje się znaleźć przyczyny jej występowania. Pomocne mogłyby być testy alergiczne. Czy przyjmuje Pan jakieś leki? Przeciwhistaminowe powinny pomóc.
Pozdrawiam

Witam najlepiej będzie te zmiany poddać badaniu - wymaz. Niestety również bez wizyty u dermatologa lub alergologa ciężko cokolwiek więcej doradzić, zmiany należy obejrzeć, zbadać aby móc ustalić przyczynę. Warto również przeanalizować swój jadłospis oraz dokładnie preparaty , które są używane do mycia, smarowania ciała