Co robić z czerwoną plamą na stopie?

Witam. Na stopie zrobiła mi się czerwona sucha plama. Czuć zgrubienie. Pilingi i nawilżanie nie pomaga. Co robic

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy do wizyty w gabinecie dermatologa. Specjalista ten zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkich chorób skórnych i już na podstawie samego badania fizykalnego będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat owej zmiany.

Przyczyn czerwonych i suchych plam na skórze jest bowiem naprawdę wiele. Może to być reakcja alergiczna na kosmetyk bądź proszek do prania, infekcja o charakterze grzybiczym lub stan zapalny skóry. Na podstawie kilku zdań ciężko jest stwierdzić, z jakiej przyczyny pojawiły się te zmiany u Pani, dlatego konieczna jest bezpośrednia wizyta u specjalisty.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-czerwona-plama-na-stopie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/cp-moga-znaczyc-takie-czerwone-swedzace-plamy-na-stopach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sucha-i-swedzaca-skora-na-stopie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Czy zmiana jest bolesna? Czy powstała po urazie? Czy to jedyne miejsce, w którym zauważyła Pani tego rodzaju zmianę? Czy leczy się Pani przewlekle? Jest wiele pytań, na które powinna Pani odpowiedzieć lekarzowi oraz, co oczywiste, pokazać zmianę. Proszę udać się do POZ lub do dermatologa.