Co robić z tak chorym dzieckiem?

Dziecko urodzili się z rzadką wadą genetyczną ( zespół włosowo wątrobowy jelitowy) oraz zespol krótkiego jelita oraz i nie choroby ma współ istniejące. Wyniki badań mieliśmy pobierane w 3 msc jej życia. Aktualnie ma 10 msc czy na podstawie kart informacyjnych że szpitala w którym był kontakt telefoniczny z potwierdzona diagnoza może lek. Neontolog który pŕowadzil córkę za czasów noworodka wypisać jej ustawę za życiem?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w myśl ustawy „Za życiem” zaświadczenie, które potwierdza ciężkie upośledzenie i/lub nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, wystawia lekarz specjalista w dziedzinie położnictwa, perinatologii albo neonatologii pod warunkiem, że pracuje w przychodni udzielającej świadczeń w ramach umowy z NFZ. W związku z tym neonatolog, opiekujący się Państwa dzieckiem po urodzeniu może wystawić stosowne zaświadczenie.

Proszę pamiętać, że na złożenie wniosku jest czas do 12. miesiąca życia dziecka – później nie zostanie on rozpatrzony. W razie wątpliwości może Pan zgłosić się do asystenta rodziny, który udzieli stosownych informacji o wymaganych dokumentach oraz czasie i miejscu ich złożenia.

Być może zainteresują Pana nasze artykuły: https://portal.abczdrowie.pl/swiadczenia-pielegnacyjne oraz: https://portal.abczdrowie.pl/zasilek-opiekunczy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.