Co robić z tym bólem bioder?

W obu stawach biodrowych zachowana jest szczelina stawowa. Małe zwapnienie tkanek miękkich na bocznej krawędzi stawowej panewki obustronnie. Dyskretna różnica długości nóg z obniżeniem o około 5 mm po prawej stronie. Obszerny wyrostek poprzeczny w prawo widoczny na trzonie kręgowym L5, który łączy się pseudostawowo z kością biodrową i kością krzyżową. Stawy krzyżowo-biodrowe są odsłonięte. Niepozorne spojenie łonowe. Brak zwapnień tkanek miękkich w krętarzu większym. RD: Kręg przejściowy lędźwiowo-krzyżowy Anisomeli levi gradu Miękkie zwapnienie na bocznej krawędzi panewki obustronnie. Jakie jest leczenie dodam ze bol jest okropny. A rehabilitacje od kilku lat.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Dolegliwości, które Pani odczuwa na pewno obniżają jakość życia oraz pogarszają codzienne funkcjonowanie. Istotnym krokiem byłoby określenie dokładnej przyczyny takiego stanu, aby móc wdrożyć właściwe leczenie.

Nie wspomniała Pani, czy występują pewne choroby przewlekłe, wymagające przyjmowania niektórych leków. Głównymi przyczynami dolegliwości bólowych ze strony stawów krzyżowo – biodrowych mogą być choroby reumatyczne.

Prawidłowo, że wykonano już pewną diagnostykę, która wykazała obecność zwapnienia tkanek miękkich w obrębie danego stawu. Taka sytuacja mogłaby świadczyć o występowaniu choroby układowej, na przykład reumatoidalnego zapalenia stawów. Aby wykluczyć lub potwierdzić pewne przypadłości, można by wykonać badania poziomu przeciwciał przeciwjądrowych ANA3, czynnika reumatoidalnego, a także wskaźników zapalnych.

Ze względu na odległość trudno jest całkowicie ocenić Pani stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem reumatologiem. Specjalista po badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce, aby wprowadzić właściwe leczenie.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/reumatoidalne-zapalenie-stawow

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ukladowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.