Co spowodowało opuchnięcie powieki u dziecka?

Witam, mój 3letni synek wstal dzisiaj z opuchnieta i zaczerwieniona lewa powieka. Twierdzi że go to nie boli. Gałka oczna jest widoczna. Czym to może być spowodowane? Jesteśmy aktualnie na wakacjach w Hiszpanii, wracamy za 4dni do domu. Czy powinniśmy się udać od razu do miejscowego szpitala czy możemy poczekać do czasu powrotu do Polski?

Szanowna Pani
Proszę przesłać zdjęcie oka synka jak najszybciej
obejrzę i powiem czy to coś groźnego i co z tym robić. Pozdrawiam Tomasz Grzelewski