Co spowodowało to dziwne krwawienie?

Witam! 18 czerwca miałam okres, współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia ostatnio w niedzielę, 11 lipca. Wieczorem zauważyłam śluz z domieszką krwi, a od poniedziałku mam plamienia brązowe, czasem pojawi się krew. To już piąty dzień takiego plamienia.

Dodam, że cytologię miałam robioną we wrześniu 2009 - wyszla I. W poniedzialek test wyszedl negatywnie. Nie wiem o mi jest. USG mam dopiero 6 sierpnia. Proszę o poradę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Plamienie może, ale nie musi być związane z ciążą. Radzę więc ponowić test ciążowy po ok. tygodniu. Jeśli jego wynik będzie negatywny - proszę obserwować się w kolejnych cyklach. W razie gdyby objawy ponownie wystąpiły, konieczna będzie wizyta u ginekologa. Może Pani mieć nadżerkę szyjki macicy, polip, ewentualnie torbiel jajnika.

Możliwe również, że rozpoczynają się u Pani zaburzenia hormonalne, tj. niewydolność ciałka żółtego.

Pozdrawiam serdecznie!