Co to za żyłka pod penisem?

Mam pytanie, jestem piętnastolatkiem (dojrzewam troszkę później niż inni moi koledzy). Pod spodem penisa mam brązową plamką i od tej plamki wychodzi cieniutka, brązowa żyłka idąca w stronę napletka. Proszę niech ktoś mi powie co to może być, bo się niepokoję. Nie mam żadnych objawów, nie swędzi, nie boli tylko to jest. Czekam na szybką odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisana zmiana może sugerować pęknięcie drobnego naczynka powierzchownego prącia.
Penis jest narządem zbudowanym z naczyń jamistych i jest bardzo dobrze ukrwiony. Widoczne jest także w strukturze powierzchownych naczyń skórnych.

Opisana zmiana powinna zniknąć w ciągu kilku dni i wydaje się, że nie ma powodów do niepokoju.
Jeśli zmiana zaczęłaby się ewidentnie powiększać lub pojawiłyby się inne dolegliwości, wówczas wskazana może być konsultacja dermatologiczna.