Co trzeba robić z tym drętwieniem ręki?

Dzień dobry, w ostatnim tygodniu sporo pracowałam. Pracuje jako kelnerka oraz na fundacji gdzie ciągle mam duże obciążenie lewej ręki. Od dwóch dni przy delikatnym dotknięciu skóry przy zgięciu zaczyna mi drętwieć ręką, jeśli chodzi o chwycenie czegoś cięższego jak talerz to czuć to o wiele bardziej nawet na zgięciu kciuka. Nie widac zadnych siniakow ani uszkodzen zewnętrznych. Czy mogło dojść do jakiegoś wewnętrznego uszkodzenia Czy ręka potrzebuje teraz dużego odpoczynku?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

bardzo możliwe, że doszło do nadwyrężenia mięśni w ręce ze względu na charakter Pani pracy. W takim przypadku dłuższy odpoczynek i ograniczenie wysiłku ręki powinien pomóc w odzyskaniu dawnej sprawności.

Może się też zdarzyć, że pojawił się u Pani zespół cieśni nadgarstka. Wynika on z ucisku na nerw w nadgarstku, co powoduje stan zapalny i ból oraz drętwienie ręki. W tej sytuacji powinna się Pani udać do lekarza, który będzie w stanie zdiagnozować dokładne podłoże problemu i zaplanuje dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-ciesni-nadgarstka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.