Co znaczy mój wynik badania kręgosłupa?

Witam. Skrzywienie osi kręgosłupa L-S w prawo. Na poziomie L3-4 i L4-5 bulging discs ze spłaszczeniem works oponowego I symetrycznym spłyceniem otworów bocznych. Na poziomie L5-S1 centralna zbaczająca w lewo drobna wypuklina krążka międzykręgowego pozostająca w konflikcie z korzeniem lewego nerwu rdzeniowego. Oraz - na poziomie C5-6 i C6-7 centralne wypukliny krążków miedzykregowych bez stenozy kanału kręgowego i bez konfliktów korzeniowych. Proszę o zrozumiałe dla mnie wytłumaczenie problemu. Dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany dyskopatycze kręgosłupa. Mogą one być odpowiedzialne z objawy bólowe lub neurologiczne, ale należy taki wynik zinterpretować klinicznie podczas badania i od tego tak naprawdę będzie zależało ewentualne leczenie lub rozszerzenie dalszej diagnostyki. Najlepiej jeśli uda się pani do lekarza prowadzącego (optymalnie neurologa lub neurochirurga).