Co znaczy Naevus melanocyticus compositus papillosus?

Co oznacza wynik badania wycietego pieprzyka opis brzmi tak fragment skory o wymiarach 1.2 x0.7 cm niewyraznie odgraniczonym jasnobrunatnym guzkirm o srednicy 0.5cm Wynik badania histopatologiczny Naevus melanocyticus compositus papillosus. Limes chirugicus unilateralis non certus

Lek. Paweł Szadkowski

Znamię barwnikowe złożone brodawkowate. Linia cięcia chirurgicznego jednostronnie niepewna. Jest to zmiana łagodna. Patolog nie był pewien, czy zmiana zostało wycięta w całości, przy zmianie łagodnej nie ma to takiego znaczenia.