Co znaczy wynik badania hormonów u 37-letniej kobiety?

Witam serdecznie.prosze o interpretacje badan TSH 0,359 zakres 0,550-4,780 FT3 3,58 zakres 2,30-4,20 FT4 1,26 zakres 0,89-1,76 ATG (O18) 17,3 zakres <60 ATPO (O09) 28,0 zakres <60 jestem przed wizyta u endokrynologa

Lek. Paweł Szadkowski

Wyniki są w normie, poza lekko obniżonym TSH. Może to oznaczać subkliniczną nadczynność tarczycy, czyli stan, kiedy hormony tarczycy są w normie, a TSH jest już nieznacznie obniżone. Jeśli nie ma Pani żadnych objawów choroby, nie ma powodu do włączania leczenia. Przeciwciała są ujemne - więc nic nie wskazuje na immunologiczną chorobę.