Co zrobić gdy do oczu dostał się do dezynfekcji?

Dzień dobry, wczoraj (25.05) prysnął mi do oczu płyn dezynfekcji/płyn antybakteryjny, przemyłam po pół godzinie oczy i dzisiaj czuje świąd, czy powinnam zgłosić się do okulisty czy przejdzie samo? Dodam, że mam skłonności do nerwicy i hipochondrii

Dzień dobry,
jeżeli ostrość widzenia nie pogorszyła się,a jedynym objawem jest świąd oczu,proponuję wykupić w aptece(dostępne bez recepty) krople nawilżające i żel nawilżający do oczu (np.: krople Hylo -Comod
i żel Thealoz Duo lub żel Vidisic) i stosować przez kilka dni -krople nawilżające 5xdz,żel 2xdz
Jeżeli dolegliwości nie ustąpią lub nasilą się,powinna pani zgłosić się na wizytę stacjonarną do okulisty.