Co zrobić po uderzeniu w żuchwę?

Witam, Wczoraj uderzyłam się z brodę z lewej strony od razu pojawił się ból z prawej strony żuchwy. Już wcześniej czasem przeskakiwala mi żuchwa że względu na krzywe zęby lecz od wczoraj boli mnie prawa strona promieniuje do ucha i skroni. Ból nasila się przy jedzeniu i otwieraniu buzi. Przy szerszym otwieraniu żuchwa prześladuje z charkterystycznym dźwiękiem lecz tylko z jednej strony. Powinnam iść do dentysty? Czy to tylko stan zapalny wywołany uderzeniem?

Po takim urazie zawsze warto udać się do stomatologa na konsultację. W Pani przypadku jest to konieczne. Przeskakiwanie które już było wcześniej jest problemem który powinien być leczony protetycznie i ortodontycznie. Po urazie problem się nasilił. Aby nie doszło to utrwalenia problemu trzeba jak najszybciej rozpocząć diagnostykę i leczenia.