Co zrobić w przypadku guzka w prawym płacie tarczycy?

Dzień dobry.Stwierdzono u mnie guzek w prawym placie tarczycy 11/17mm.Normoechogeniczny.Tsh w normie.Natomiast otrzymalem wynik badania biobsji elementy morfologiczne krwi.Betshaida 1.Z stąd moje pytanie co teraz mam zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik wg bethesda - bopsja niediagnostyczna lub niesatysfakcjonująca; może odpowiadać każdemu rozpoznaniu; konieczna kolejna BAC, zazwyczaj za 3–12 mies., w zależności od ryzyka; w razie klinicznego podejrzenia raka niezróżnicowanego diagnostykę należy kontynuować niezwłocznie; wskazania do leczenia operacyjnego zależą od klinicznego ryzyka złośliwości; biopsja niediagnostyczna jest częsta w torbielach i zapaleniach tarczycy. Najlepiej jeśli skonsultuje się pan ze swoim lekarzem prowadzącym odnośnie do dalszego postępowania.