Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia a hemoroidy

Pyt. dotyczące hemoroidów wew. i zew. Jaki sport jest niewskazany? Zaczęłam uprawiac fitness, jestem osobą szczupła, jednak nie chciałabym rezygnować z nowych ćwiczeń. Czytałam, że nie można jezdzic na rowerze, ani wykonywac cwiczeń siłowych. Czy typowy fitness, cardio itd może mi zaszkodzić?
KOBIETA ponad rok temu

Kiedy konieczny jest przeszczep?

Operacja przeszczepienia organu jest bardzo wymagająca - zarówno od lekarza, jak i od pacjenta. Czy wiesz, w jakiej sytuacji konieczny jest przeszczep?

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, rzeczywiście, powinna Pani unikać ćwiczeń siłowych, nasilających pracę tłoczni brzusznej, unikać dźwigania, długiego stania. Wysiłki aerobowe nie są przeciwskazane. Musi Pani jednak obeserwować się, i unikać ćwiczeń, po których zauważalne będzie nasilenie dolegliwości związanych z hemoroidami.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0

Tak przeciwwskazane są sporty zwiększające w sposób nagły ciśnienie w jamie brzusznej np. podnoszenie ciężarów oraz drażniące okolicę ujścia odbytu jak jazda na rowerze. Ćwiczenia fitness i jemu pochodne są dozwolone w tego typu schorzeniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy