Czas hospitalizacji w przypadku operacji żylaków powrózka nasiennego

Witam, moje pytanie dot.operacji żylaków powrózka nasiennego. czytałam, że operacja jest jednodniowa tymczasem mój partner jest w szpitalu od wczoraj i nie wiem co tam się dzieje. czy potrzebny jest ten dzień siedzenia w szpitalu jeśli badania wszystkie kazali zrobić i zapłacić za nie przed zgłoszeniem się do szpitala?

Nie potrafię odpowiedzieć czy przyczyną pozostawania przez dobę po operacji w szpitalu są tzw.procedury wpisane w kontrakt z NFZ przez szpital , czy stan pacjenta , proponuje kontakt tel. z partnerem lub osobisty z operatorem , zż