Czerwone krostki po depilacji miejsc intymnych

Po depilacji okolic intymnych po jakims czasie wyskakują czerwone pryszczyki z białym punkcikiem. Sa one bolesne i swędzące.W aptece powiedziano mi ze jest to zapalenie mieszka włosowego. Czy można tego jakos uniknąć na przyszłość?

Krosty po depilacji sa rzeczywiście zapaleniem mieszków włosowych i są stosunkowo częstym problemem związanym z drażnieniem mieszków tym zabiegiem z następową infekcją florą bakteryjną tych okolic. Proszę udać się do dermatologa, który zaleci odpowiednie leczenie, które będzie Pani mogła zastosować bezpośrednio po depilacji i w razie pojawienia się krostek (antybiotyki miejscowe, środki łagodzące).