Czterolatek gryzie w rękę

witam,mój 4,5 letni syn gryzie mnie po rekach,miewa ataki,ze ni stad ni z owad podbiega do mnie, lapie mnie za reke i nie zwarzajac na nic gdzie jest i z kim wbija mi zeby w reke?lapie mnie takze za reke,musi ta reka sie poglaskac,postukac po glowie,obtoczyc wokol siebie i wbic zeby,poczym puszcza i na slowo pusc odchodzi,za niedlugo sytuacja sie powtarza,jest to bardzo uciazliwe a czasem krepujace jego zachowanie przy innych,prosze o porade co robic w takiej sytuacji?czy cos z nim jest nie tak?

4,5-letnie dziecko zazwyczaj jest już stanie zrozumieć, jakie zachowania są akceptowane, a jakie nie i dostosować się do tego. Jeżeli Pani syn zachowuje się w taki sposób, myślę, że warto spróbować zrozumieć jego zachowanie w kontekście sytuacji, w jakich to się dzieje i sytuacji rodzinnej dziecka. Pomocny w tym może być psycholog/psychoterapeuta. Dlatego zachęcam najpierw do wizyty u psychologa Panią (i jeżeli to możliwe ojca dziecka). Być może w efekcie tego spotkania, specjalista zaleci wizytę z dzieckiem u psychologa dziecięcego. Najpierw jednak zachęcałabym Panią do skorzystania z konsultacji, żeby porozmawiać szczegółowiej o problemie, o którym Pani pisze.

Witam. Dobrze by było pójść z dzieckiem do psychoterapeuty. Gdyby była pani zainteresowana proszę napisać maila a podam namiary na psychoterapeutę we Wrocławiu.