Czy alkohol ma związek z podniesieniem poziomu testosteronu?

Mam 38 lat , żonę , 1-2 razy dziennie uprawiamy seks. Mam pytanie , dlaczego po bardzo ostrym piciu na drugi dzień oprócz kaca , mam ogromną ochotę na seks? "Tarmoszę" moją żonę cały dzień i cały czas daję radę mogę i chcę. Codziennie uprawiam seks , ale na kacu to jakbym był po opakowaniu viagry. I nie tylko ja tak mam , niektórzy kumple z pracy czy też z siłowni też tak mają , że na drugi dzień są bogami seksu. Czy ma to związek z podniesieniem poziomu testosteronu? Dziękuję za odpowiedz

Ale potem jest dramat, a nawet tragedia narkomanii, alkoholizmu. Oczywiście nie każdy się uzależni...
Tłumaczenie biochemicznego uwarunkowania "kacowej hyperlibidemii" po "ostrym piciu" przekraczałoby programową ideę tego Forum.
W Sieci na temat biochemii i neurofizjologii zatruć mózgu etanolem i innymi substancjami toksycznymi jest trochę publikacji.
Generalnie upijanie się jest sprzeczne z zasadami zdrowia seksualnego. Pozdrawiam.

Jeśli będąc w kilkuletnim związku małżeńskim, uprawiacie Państwo seks 1-2 razy dziennie świadczy to o ogólnie wysokim stężeniu testosteronu. Badania wskazują, że wraz z wiekiem oraz stażem związku częstotliwość zblżień się zmniejsza. Badania wskazują także, że alkohol nie sprzyja seksualności. Owszem mężczyzna pod wpływem alkoholu może dłużej utrzymać stosunek, jednak alkohol powoduje zmniejszenie erekcji. Wielu mężczyzn po spożyciu alkoholu nie może dojść do wytrysku. Ale cóż, zdarzają się odstępstwa od reguły.