Czy brak okresu, ból jajników i podbrzusza oraz przemęczenie może wskazywać na jakąś chorobę?

Witam. Od 3 tygodni spóźnia mi sie okres i bolą mnie jajniki oraz podbrzusze. Ostatnia miesiączka spóźniła mi sie 6 dni. Dodam jeszcze, że przytyłam, ciągle jestem przemęczona nawet nic nie robiąc. Czy wskazuje to na jakaś chorobę?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie nieregularne miesiączki mogą wskazywać na zespól policystycznych jakników, zaburzenia hormonalne, np. niedoczynność tarczycy, ae też na stres, inną dietę. Warto udać się do ginekologa w celu zbadania.