Opóźnienie okresu bez stosunku – co może być przyczyną?

Spóźnia mi się okres już ponad dwa tygodnie. W ciążę nie jestem w stanie uwierzyć, ponieważ żadnego stosunku (powiedzmy dopochwowego) nie odbyłam. Mam bóle w podbrzuszu, tak jakbym miała już dostać okres, ale dalej go nie ma i zaczynam się już martwić.
Mam niedoczynność tarczycy, ale tabletki biorę regularnie i okres zazwyczaj mam dość regularny (początek miesiąca).

Witam serdecznie,

jeżeli zaburzenia hormonalne tarczycy są wyrównane, to nie to powód zaburzeń miesiączkowania.
Brak miesiączki oraz dolegliwości bólowe podbrzusza mogą być wynikiem np. torbieli jajnika. Inną przyczyną braku miesiączki mogą być zaburzenia hormonalne.

Gdyby miesiączka się nie pojawiła, proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam