Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 6 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy branie penisa do ust jest całkowicie bezpieczne?

Czy branie penisa do ust jest całkowicie bezpieczne? Nie dozna się żadnego zapalenia jamy ustnej? Czy jakieś części penisa, czy moszny nie należy traktować doustnie?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!

Jeśli mężczyzna utrzymuje higienę osobistą, wkładanie członka do ust jest tak samo bezpiecznie, jak całowanie czy lizanie uszu, rąk, pleców, kolan czy stóp. Podczas seksu oralnego istnieje jednak takie same ryzyko zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak podczas stosunku genitalnego czy analnego bez prezerwatywy. Jeśli jednak mężczyzna (i kobieta też) jest zdrowy, seks oralny jest całkowicie bezpieczny.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0

Dzień dobry.

W zasadzie samo branie do ust penisa jest bezpieczne. Warunkiem tego bezpieczeństwa jest jednak nie tyle sam penis, ile jego właściciel.

Pozdrawiam.

0

Branie penisa do ust, gdy para jest zdrowa - jest bezpieczne. Problem w tym, że nie ma nigdy 100% pewności zdrowia partnera, a nieraz i swojego... Bezpieczniejsze jest zabezpieczenie prezerwatywą. "Zapalenia j.ustej" można dostać także po pocałunku. Ślina nie jest sterylna, nasienie zdrowego mężczyzny jest sterylne. Generalnie bliskość z drugim człowiekiem jest zawsze jakoś ryzykowana, zarówno psychologicznie, jak i sanitarnie. Ludzie podejmują takie ryzyko, aby nie być samotnymi. Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy