Czy Covid może dawać takie objawy neurologiczne?

Chciałem zapytać, czy covid może powodować zanik kory tkanki mózgowej. Zdiagnozowano u mnie mgłe mózgowa, objawy typowe czyli zaburzenia mowy koncentracji i pamięci. Miałem jednak wrażenie że to nie wszystko, wykonałem rezonans, w wyniku napisano o miernym zaniku korowym tkanki mózgowej w okolicy czołowej. przepisana nicergolina od roku nie przynosi zmian, wręcz mam wrażenie że jest gorzej.

Dzień dobry,

wskazana wizyta stacjonarna u lekarza prowadzącego leczenie który oceni stan zdrowia.

Przed wizytą u lekarza prowadzącego wskazana konsultacja u psychologa klinicznego w celu wykonania badania neuropsychologiczne z powodu zaburzeń koncentracji i pamięci.

Na wizytę należy zabrać dokumentację medyczną np wyniki badań obrazowych, laboratoryjnych jeśli były wykonane.

Pozdrawiam