Czy czerwone plamki u dziecka mogą oznaczać ospę?

Dzien dobry mam takie pytanie zostala zdiagnozowana ospa u mojej 4 letniej corki ale nie jestem pewna poniewaz objawy nie sa ksiazkowe nie ma goraczki ani innych objawow pojawiaja jej sie czerwone plamki ktore swedza bo drapie sie natomiast po kilku dniach znikaja bez pecherzykow bez strupkow znikaja to trwa od 5 dni jedne znikaja inne sie pojawiaja czy ospa moze miec taki przebieg. Na poczatku miala tych plamek wiecej glowie na wysokosci pasa z tylu na plecach I w pachwinach I pojedyncze pod pachami I kolanami a tak pojawilo sie kilka na zgieciu lokcia I innych czesciach ciala a jesli to nie ospa to co to moze byc. Pozdrawiam Dorota

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Nie da się zdiagnozować takiej choroby jak ospa bez osobistego badania. Zawsze może Pani skorzystać z opinii innego pediatry.