Czy eozynofilowe zapalenie powięzi u 5-latka jest uleczalne?

Czy eozynofilowe zapalenie powięzi u małego 5-letniego dziecka jest uleczalne? kiedy będzie remisja tej choroby i koniec cz pozostaną skutki uboczne leczenia sterydami?

Witam,

choroba Shulmana jest trudna do przewidzenia. U niektórych pacjentów ustępuje samoistnie i innych prowadzi do rozlanych zmian skórnych powodując przykurcze.
W leczeniu stosuje się doustne kortykosteroidy oraz leki immunosupresyjne.
Takie leczenie niesie ze sobą skutki negatywne, ale należy pamiętać, że objawy stosowania tych leków to mniejsze zło w porównaniu ze skutkami choroby.

Pozdrawiam