Czy istnieją leki na obniżenie apetytu?

mam taki problem ze prawie codziennie zle sie czuje bo za dużo jem i nie umiem tego powstrzymać.ważę 50kg/165cm i mam 18 lat.czy lekarz dałby mi coś na obniżenie apetytu?

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam,
Pani masa.ciala jest w normie, co nie powinno stanowic problemu. Klopotem jest natomiast provlem z apetetyem. Sprawa jest o tyle istotna, ze Pani problem nalezy rozwiazac w zupelnie inny sposob, niz uciekanie sie do lekow. Aby uniknac takiej sytuacji, powinna Pani zmienic swoje nawyki zywieniowe i dostosowac posilki do rytmu dnia. Jezeli dieta jest niezbilansowana, niedoborowa i uboga w skladniki odzywcze, a posilki w dodatku sa nierrgularne, organizm domaga sie tego co mu brakuje i prowadzi to do objadania sie. Wybor tabletek to prosta droga do zaburzen odzywianua i wybor sytuacji, ktora na dluzsza mete nie daje rozwiazania.
Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Istnieje grupa leków obniżających apetyt, ale mają one skutki uboczne. Nie jestem pewna czy lekarz będzie chciał Pani jakieś zapisać. Prosze się skonsultować z lekarzem psychiatrą leczącym zaburzenia odżywiania.