Czy ja będę kiedyś szczęśliwa?

Dzień dobry. Mam 17 lat i ogromny problem z sobą. Od kilku miesięcy nie umiem być szczęśliwa. Bardzo dokuczają mi zdarzenia z przeszłości, a nie powiem - życie bardzo mnie doświadczyło. Niestety, czas nie zagoił ran. Jest mi bardzo ciężko komukolwiek zaufać. Jestem bardzo zazdrosna, tak naprawdę bezpodstawnie i o wszystko. Ciężko mi zrozumieć proste rzeczy, za dużo myślę, a nawet powiedziałabym filozofuję. Za bardzo chciałabym się przenieść w czasie - przyszłość - mieć męża i być spokojniejsza. To bardzo mnie hamuje. Boję się, że zniszcze mój cudowny związek :-( Boję się samotności, a jestem bardzo nieśmiałą osobą i ciężko mi złapać z kimś kontakt . Nie wiem, gdzie mam się zgłosić z tym problemem, szczególnie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej. I ile kosztuje wizyta u psychologa? Pozdrawiam, Paulina.

17 LAT ponad rok temu

Witaj!

Świadomość problemu i chęć podjęcia z nim walki to już duży krok do sukcesu!

Traumatyczne doświadczenia z przeszłości zwykle zmieniają nasz sposób postrzegania świata, zniekształcają przekonania dotyczące nas samych oraz relacji społecznych. Jednak w drodze terapii można nad tym pracować i osiągnąć satysfakcjonujące efekty, dlatego tym bardziej cieszę się, że zdecydowałaś się szukać pomocy.

Odpowiedź na pytanie "ile kosztuje sesja u psychoterapeuty" brzmiałaby podobnie, jak odpowiedź na pytanie "ile kosztuje wizyta u lekarza". Rozpiętość cenowa jest bardzo duża i zależy między innymi od miasta, w którym przyjmuje dany specjalista. Istnieje natomiast możliwość podjęcia terapii refundowanej przez NFZ w poradniach zdrowia psychicznego. W każdym mieście powinna być przynajmniej jedna taka poradnia. Adresy i numery telefonów znajdziesz w internecie.

Pozdrawiam.