Czy jednocześnie stosować dotychczasowy lek na jaskrę DUOTRAV?

Jestem trzecią dobę po operacji zaćmy. Choruję na jaskrę pierwotną z zamkniętym kątem przesączania. Wśród 4 kropli, które stosuję po zabiegu otrzymałam TROPICAMIDIUM 1% . dopiero dziś doczytałam się w ulotce, że tego leku nie wolno stosować przy moim schorzeniu oczu. Po zastosowaniu miałam taki objaw jak błyski przy świetle i aureolę dookoła lampy. Na pytanie do lekarza w czasie kontroli czy jednocześnie stosować dotychczasowy lek na jaskrę DUOTRAV powiedział, że nie potrzeba bo oko tydzień do następnej wizyty wytrzyma. W tej chwili będzie Sylwester i Nowy Rok. Brak kontaktu z lekarzem.Proszę o radę czy wstrzmać zakrapianie do oka tropicamidium .

Witam,

Kazde oko po operacji jest inne i każda sytuacja jest inna.
Nie da się korespondencyjnie opisać co należy zrobić.

Przerażający jest brak komunikacji albo brak zrozumienia pacjneta z lekarzem prowadzącym.

Każdy przypadek jest inny , potrzebne jest indywidualne podejście. Przez internet można udzieliś tylko ogólnych infomracji które maja albo nie mają zastosowania w danym przypadku.

Zatem po operacji usunięcia zaćmy u osoby z jaksrą z wąskim kątem przesączasnia JA POSTEPUJE NASTEPUJACO:
1. nie ma już jaskry z wąskim kątem przesączania bo nie ma soczewki własnej, ktora tą jaskrę robiła.
2.Mozna stosować tropicamid bez problemu jak jest potrzebny
3.leki obniżające ciśnienie w oku dostosowuje się do ciśnienia w oku.
4.Ciśnienei w oku monitoruje się co 2-3 dni jak jest jakiś kłopot.
5. Jak nie można spotkać się na wizycie trzeba dać leki zabezpieczające na okres Swiąt czy innych okoliczności

To jest moj schemat postępowanie po opisanej wyżej operacji. Każdy lekarz operator zapewne robi to według własnego doświadczenia.
Pozdrawiam.