Czy jest możliwe, że będziemy mieli dziecko?

Od 10 miesięcy jem tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, codziennie o godzinie 15, czasem z opóźnieniem 2h, ostatnio współżyłam z chłopakiem była to 4 tabletka z nowego blistra, nie doszedł we mnie, uprawialiśmy sex bez zabezpieczenia żadnego poza tabletkami, następnego dnia również wspolzylismy była to 5 tabletka z blistra, ale już z prezerwatywa i doszedł w prezerwatywie. Czy jest szansa, ze mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tabletki antykoncepcyjne są dosyć skuteczną formą antykoncepcji hormonalnej i jeśli przyjmowane są w prawidłowy sposób, to nie wymagają stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Inaczej jest w przypadku pominięcia pigułki lub wystąpienia wymiotów bądź biegunek. Wówczas ochrona może być zaburzona.

W sytuacji, którą Pani opisała ochrona przed ciąża została zachowana. Jeśli opóźnienie w przyjęciu tabletki jest mniejsze niż 12 godzin, to nie ma powodów do obaw i tabletki powinny skutecznie chronić przed ciążą.

W związku z powyższym szanse na ciążę w Pani przypadku są bliskie zeru.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyjecie-tabletki-antykoncepcyjnej-2-h-pozniej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwugodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dwugodzinne-opoznienie-w-przyjeciu-tabletki-antykoncepcyjnej-a-skutecznosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.