Czy jest możliwe że mam menopauzę?

5 lat temu urodziłam dziecko, dwa lata karmiłam piersią. Potem okres pojawiał się różnie. Później przez 4 miesiące nie miałam okresu i poszłam do ginekologa, który przepisał mi bez jakichkolwiek badań cycloprogynowe brałam tabletki rok czasu w tym czasie okres się pojawiał. Od września nie brałam tabletek i okres dostałam końcem października później nie miałam. Teraz w sierpniu pojawiło się krwawienie trwało 3 dni i nie było obfite. Poszłam do lekarza zlecił mi fsh i estradiol moje wyniki to fsh 49,70 mIU/ ml a estradiol 26 pg/ml. Dodam, że mam 40 lat i przez dłuższy czas miałam dużo stresów. Czy to przedwczesne przekwitanie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ginekologiem - specjalistą endokrynologii ginekologicznej.