Czy jest sens robienia dziecku badań co 2 dni?

Witam. Córka lat 4. Antybiotyk na zapalenie gardła . Pierwsze badanie krwi podczas brania antybiotyku(4doba- czwartek) wykazało anemie, wynik powtórzony 1dnia(ppniedzialek) po zakończeniu antybiotyki badania były już w normie, nie wskazywały na anemie ale za to były podwyższone płytki krwi (norma do 450 a córka miała 500) . Znów badania powtórne tym razem związane z nerkami, wyników nie ma jeszcze ale czy jest sens robienia dziecku badań co 2 dni ? Córka teraz płacze na sam widok ośrodka. Niestety nasz lekarz rodzinny wyjechal i jestesmy na zastępstwie u innego. Dodam jeszcze że były zawyżone tylko płytki krwi, inne badania w normie i mocz też.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy u dziecka ? Sadze ze konieczna jest wizyta u lekarza pediatry